מרכז היזמות | אונ' ת"א - שנקר

מטרתנו היא להקנות לכם את תפיסת העולם היזמית. לאפשר לכם לחשוב אחרת כדי לעשות דברים אחרת. לאפשר לכם להגשים את חלומותיכם באופן הייחודי שלכם . יזמות היא חלק בלתי נפרד מכל מקצוע ותחום. יתרה מכך, כלי היזמות הם סט כלים שייקחו אתכם יותר גבוה ויותר רחוק בכל אשר תפנו. לשם כך, אוניברסיטת תל אביב ושנקר מחברות אתכם, הסטודנטים, עם מאות חוקרים ומורים בכירים ועם מאות מנטורים - יזמים מצליחים ובכירים בתעשייה, בחברות עסקיות ובארגונים חברתיים וציבוריים - כדי להקים במיוחד בשבילכם את מרכז היזמות המוביל בעולם.

מרכז היזמות, המנוהל על ידי אנשי מקצוע מהתעשייה ומהעולם החברתי והעיצובי, מציע לכם מגוון אפשרויות לבניית תוכנית לימודים מותאמת אישית לנושא היזמות.

בנוסף לקורסים המוצעים בשנקר, לפניכם תיאור מקוצר של תכניות הלימוד המשותפות עם מרכז היזמות של אוניברסיטת ת"א. התכניות מאושרות בכל הפקולטות. יש לבדוק עם מזכירות המחלקה או עם מזכירות מרכז היזמות לגבי המצב בתכנית הלימוד של כל סטודנט וסטודנטית. התיאור שלמטה נותן רקע כללי להקבצים הפתוחים באוניברסיטת ת"א.

הקבץ TAU Up ליזמות עסקית טכנולוגית

תכנית הדגל של אוניברסיטת תל אביב שמטרתה לאפשר לסטודנטים להקים סטארט-אפ עסקי-טכנולוגי במסגרת לימודיהם. התכנית מופעלת על ידי הפקולה לניהול. בתכנית ילמדו עקרונות הפיתוח והקמה של מיזם עסקי חדש (סטארטאפ) והיא תאפשר לסטודנטים להתנסות באופן מונחה בתהליך של הפיכת רעיון למוצר, תוך כדי הפיכת 'קבוצת אנשים' לצוות מייסדים' של חברה, דרך עשייה ויישום בפועל. תכנית זו פתוחה לכלל הסטודנטים בקמפוס וניתן להצטרף אליה דרך תכנית הלימוד של מרכז היזמות או באופן עצמאי. כולל קדם-מאיץ בו נתנסה בתהליך הקמת מיזם משלב הרעיון ועד למצגת משקיעים.

הקבץ Social Impact Tel Aviv (SITA) ליזמות חברתית

מסלול לפיתוח ולהקמת מיזם חברתי המוכוון ליצירת אימפקט חברתי משמעותי, בר קיימא ובר מדידה. במסלול נלמד את עקרונות הפיתוח וההקמה של מיזם חברתי חדש. מהו צורך חברתי? איזה סוג מיזם נקים (מלכ"ר או עסק חברתי) וכיצד נגייס משאבים? כיצד מייצרים ומודדים אימפקט? ועוד. המסלול כולל קדם-מאיץ שבו נתנסה בתהליך הקמת מיזם חברתי משלב הרעיון ועד למצגת משקיעים.

פרטים גבי תכנית הלימודים ומערכת השעות לשנת תשפ"ב ניתן למצוא כאן.

 מסלול יזמות ומנהיגות יצירתית 

תכנית הלימודים של מרכז היזמות ACT מציעה למידה מאורגנת וקוהרנטית לרכישת ידע משמעותי, המאפשר לסטודנטים וסטודנטיות להכיר את עולם היזמות, ומשלבת מתודולוגיות מתקדמות מעולמות הסטארט-אפ והכלכלה היצירתית עם כלים ייחודיים לתהליכי חשיבה יצירתית ליצירת ערך ממשי בשוק העבודה. 

 

מקבץ הקורסים המוצע במסגרת זו, מכשיר אתכם ואתכן לפרופיל מקצועי חדש ולסט יכולות, לנווט באפקטיביות בין יצירתיות ודרישות עסקיות ולהיות יזמים, מנהיגים יצירתיים, מנהלי חדשנות, מנהלי מוצר או מנהלי אסטרטגיה בחברות וארגונים. 

מסלול היזמות בכלכלה היצירתית פונה לסטודנטים מכל הקשת האקדמית- מהנדסות, מדעניות, מעצבים, אנשי פיננסים, עסקים ואנשי רוח משנקר ואוניברסיטת תל אביב. 

התכנית בהיקף מלא של 16 נ"ז מתוך מגוון קורסי בחירה בשנקר ואוניברסיטת תל-אביב.  

הקורסים, בהנחיית סגל בכיר משנקר ומהחברות המובילות במשק, מבוססים על קבוצות למידה קטנות, עבודה בצוותים בין-תחומיים ולמידה מבוססת פרויקטים. 

  

16  נקודות הזכות מחולקות בצורה הבאה:

  • 2 נק"ז=  שבוע מרקחה 

  • 2 נק"ז = קורס "מבוא לכלכלת היצירתיות" 

  • 4 נק"ז= קורסים ממבחר הקורסים המוצעים בעמוד זה, שעליכם.ן לצבור במסגרת תכנית הלימודים בתואר כקורסי בחירה או כקורסים טראנס מחלקתיים  

  • 8 נק"ז= קורסים ממבחר הקורסים המוצעים בעמוד זה, שעליכם.ן לצבור מעבר לתכנית הלימודים הנדרשת לקבלת התואר 

בסיום התכנית המלאה וצבירת 16 נקודות הזכות, תוענק לכם.ן תעודת התמחות ב"יזמות ומנהיגות יצירתית" על ידי מרכז היזמות של שנקר ואוניברסיטת תל-אביב. 

  

שימו לב: 

  • המסלול רלוונטי לסטודנטים.ות החל משנה ג'

  • הרשמה לקורסים בודדים תתאפשר על בסיס מקום פנוי ובאישור מחלקת האם שלכם

  • צבירת נקודות הזכות אפשרית על פני 2-3 שנות לימוד

  • צבירת נ"ז מעבר לתכנית המחלקתית היא ללא עלות נוספת בשכר הלימוד 

  • במידה ותצברו פחות נק"ז מהנדרש - לא תהיו זכאים לתעודה וכמות נקודות הזכות שצברתם.ן יוכרו כקורסים טראנס מחלקתיים או כקורסי בחירה

Real-World Problems
ACT Academic Courses 2021-2022

קורסי ACT יתקיימו בסמסטר ב' תשפ"ב (2022)  

בימי שלישי בין השעות 15:00-19:00

הקורסים מעניקים 4 נק"ז ונכללים במסלול ההתמחות משנית ביזמות המשותפת של שנקר ואוניברסיטת ת"א

 אופציות נוספות 

 קורסים בהובלת מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב 

כחלק משיתוף הפעולה בין עם מרכז היזמות של אוניברסיטת תל אביב תוכלו להצטרף לקורסים נוספים המפורטים באתר האוניברסיטה

 קורסים בינתחומיים 
 

בנוסף לקורסי ACT, החל משנה ג' ביכולתכם להירשם לקורסים ממבחר הקורסים הבינתחומיים

הקורסים יתקיימו בימי שלישי בין השעות 15:00-19:00