top of page
  • act-shenkar

ACT Shenkar Topics for 2022: Sustainability, AgeTech, Digital Health & Impact Entrepreneurship

תכנית הלימודים של מרכז היזמות ACT מציעה למידה מאורגנת וקוהרנטית לרכישת ידע משמעותי, המאפשר לסטודנטים וסטודנטיות להכיר את עולם היזמות, ומשלבת מתודולוגיות מתקדמות מעולמות הסטארט-אפ והכלכלה היצירתית עם כלים ייחודיים לתהליכי חשיבה יצירתית ליצירת ערך ממשי בשוק העבודה. מקבץ הקורסים המוצע במסגרת זו, מכשיר אתכם ואתכן לפרופיל מקצועי חדש ולסט יכולות, לנווט באפקטיביות בין יצירתיות ודרישות עסקיות ולהיות יזמים, מנהיגים יצירתיים, מנהלי חדשנות, מנהלי מוצר או מנהלי אסטרטגיה בחברות וארגונים.


צלם: אריאל מדינה | הפקה: דנה עוז | ניהול: דניאל אלטמן

 

Sustainability and Life Cycle Analysis

ד"ר טל גולדרט & מר מיכאל קידר

במסגרת פעילות האו"ם בתחום הסביבה והקיימות, הוצג בוועידת הפסגה של האו"ם בספטמבר 2015 מסמך, הכולל 17 יעדים, אשר הוסכמו על ידי 193 מדינות. יעדים אלו ישמשו אותנו לבחינת הקיימות וניתוח מחזור החיים של מוצרים שונים, והשפעת תהליכי הייצור והעיצוב של המוצרים על עמידתם ביעדים אלו. במסגרת הקורס נלמד להכיר את היעדים ואת האתגרים שהם מציפים ומציבים, ונבחן בעין ביקורתית מוצרים ותהליכי ייצור מוכרים, על מנת לסגל חשיבה בת קיימא למעצבים ולמהנדסים יחד.

 

ד"ר אסף קרבס & גב' קרן אטקין

בקורס טרנס גרוטכנולוגיה מתיאוריה למעשה, סטודנטים.ות להנדסה ולעיצוב יוכלו ליישם את מה שלמדו בקורס התיאורטי (מבוא לגרוטכנולוגיה) להתנסות בפיתוח של מוצר לאחד מאתגרי הזקנה. העבודה היא עבודה מעשית, בקבוצות, תוך כדי שיתוף של קהל היעד - מבוגרים בני 65+. הקורס יכלול סיור בסדנה של חברת הייטק שבה מפותח מוצר לאחד מאתגרי הזקנה, מפגשים בלתי-אמצעיים וראיונות עם בני 65+ על מנת להבין את הפרסונות השונות שמתמודדות עם האתגרים השונים, ופיתוח של מוצר תוך כדי תהליך ideation ובניית אבטיפוס/ הדמיה של המוצר הסופי. מטלות הקורס כוללות פרזנטציה + בנייה של אבטיפוס או הדמיה של המוצר הסופי.

 

Design & Engineering Research in the Medical Domain

ד"ר מאירה לוי & גב' מיכל פאוזנר

שיפור הבריאות של כלל הציבור דורש התייחסות להבנת החוויה האנושית בכל חלקי האקוסיסטם – צוותים רפואיים ונותני שירות רפואי במרכזי טיפול רבים, והקהל על כל גווניו וצרכיו במרחבי חיים שונים. בקורס הרב-תחומי, המשלב את מקצועות ההנדסות והעיצובים נעסוק בבריאות הציבור, מתוך מחקר ממוקד אנוש בהקשרים תרבותיים, חברתיים ואקולוגיים ובחיבור לטכנולוגיות חדשניות. הקורס הוא נגזרת של אתגרי עידן האנתרופוקן שבו ניכרת השפעת האדם על הגיוון בכדור הארץ וכתוצאה מכך על בריאות האדם. מטרתנו בקורס היא הכשרת הסטודנטים לחקר וליזמות, מציאת פתרונות לבעיות מורכבות הדורשות חשיבה מערכתית ורב-תחומית. בהתאם להכרזת שנחאי, לערים תפקיד מרכזי בקידום ערכים של קיימות, בריאות ורווחה נפשית. לפיכך, נעבוד בשיתוף פעולה עם גופים עירוניים ורפואיים במטרה לקדם ערכים אלו ברמת הפרט, החברה והעיר. העבודה בקורס תתקיים בקבוצות, על-פי מתודולוגיות מתחומי החשיבה העיצובית וההנדסית. לאורך הסמסטר מספר מטלות הכוללות מחקר שטח, פיתוח קונספטים יצירתיים עיצוביים-טכנולוגיים ובניית אבי-טיפוס לקראת הגשה מסכמת.

 

Propel: Impact Entrepreneurship פרופל: מעבדת חשיבה עיצובית רב תחומית ליזמות

גב' רבקה שטרנברג & גב' תמר מני

איך מקימים מיזם עם אימפקט? מוצר פיזי, שירות דיגיטלי או תהליך חדשני אינם זקוקים ׳רק׳ למעצב.ת עבור מעטפת, למהנדס.ת/מדענ.ית עבור טכנולוגיה, למנהל.ת עסקים לשיווק ואסטרטגיה או לפסיכלוג.ית לשינוי התנהגותי. חשיבה עיצובית הינה מתודולוגיה בין תחומית המשלבת כלים לפתרון בעיות בכל שלבי החיים של יזמות - מהמשגת רעיון, דרך פיתוח שלו, התאמה לשוק וצמיחה. כיום, יותר מתמיד, כאשר אנו עומדים בפני אתגרים חברתיים, כלכליים וסביבתיים – נדרש יותר מתמיד שילוב בין דיסציפלינות ליזמות אימפקט. באמצעות כלי חשיבה עיצובית, יזמות ואימפקט, נקים מעבדה משולבת, אשר תעסוק בפתרון בעיה מרכזית סביב אתגר התנהגותי מרכזי: כיצד ניתן להפוך אתגרים והזדמנויות לפיתוח גישות חדשניות ומדידות לאימפקט בר-קיימא. במהלך הקורס נפגש עם אנשי מקצוע, קהלי יעד ובעלי עניין, ונתמקד בפיתוח מיומנויות רב-תחומיות: מיפוי נתונים והצגתם בצורה ויזואלית, פיתוח רעיון עיצובי ומודל המייצר אימפקט, ביסוס ועיצוב שירות, חוויה וממשק, פיתוח אב-טיפוס – עד לכדי מוצר MVP (מוצר בר-קיימא מינימלי). הקורס יחשוף את הסטודנטים לטכנולוגיות רלוונטיות, חדשנות וגישות עסקיות עכשוויות על מנת להפוך את האתגר להזדמנות, ואת ההזדמנות למוצר. העבודה במעבדה כוללת הרצאות, סטודיו, עבודה בקבוצה, עם הגשת פרוייקט/MVP סופי.


70 צפיות0 תגובות
bottom of page